trinkeliuklojimasplius-logo
Trinkeliu-dangos-irengimas

Trinkelių dangos įrengimas

Trinkelių dangos įrengimas nereikalauja didelių finansinių investicijų. Trinkelių klojimas privataus namo kieme tampa vis populiaresnis. Platus gaminių asortimentas leidžia pasirinkti variantą bet kokiam stilistiniam sprendimui. 

Jei Vilniuje, Vilniaus apskrityje reikia kloti grindinio trinkeles už nedidelę kvadratinio metro kainą, susisiekite su mumis. Turime reikiamą įrangą, kad būtų teisingai ir kokibiškai suformuotas dangos įrengimas. Garantuojame, kad suformuotos trinkelių dangos tarnaus ilgai. Eksploatuoti bus vienas malonumas.

Trinkelių rūšys

Trinkelių rūšys skiriasi pradedant gamybos ypatumais baigiant specifinėmis savybėmis. Trinkelių dangos įrengimas reikalauja atsižvelgti į tai kur trinkelės bus klojamos, kokios numatomos grindinio apkrovos.

betonines-akmenines-Trinkeliu-rusys

Įvertinus būsimo grindinio funkcionalumą, eksploatacijos sąlygas ir estetinius poreikius pasirenkama tinkama grindinio rūšis. Pagrindinės ir populiariausios dangos  rūšys yra šios: betoninės trinkelės, klinkerinės trinkelės, ažūrinės trinkelės ir natūralaus akmens trinkelės.

Betoninės trinkelės

Betoninės trinkelės tai bene pats populiariausias dangos įrengimo variantas. Tai ekonomiškiausias būdas norint įsirengti didesnį grindinio plotą. Platus betoninių trinkelių spalvų, dydžių ir faktūrų pasirinkimas atveria puikias galimybes sukurti išskirtinį grindinį.

populiariausios-ekonomiskiausios-trinkeles

Dangos įrengime populiariausios ir pigiausios išlieka pilkos spalvos trinkelės. Betoninės trinkelės gaminamos iš betono, akmens masės ir granito skaldos, o spalvai išgauti naudojami spalvų pigmentai. Gaminant pagal naujausias technologijas ir iš aukščiausios kokybės žaliavų ilgaamžiškumas garantuojamas. Šiomis trinkelėmis klojamos mašinų aikštelių, šaligatvių, takų, žaidimų aikštelių zonos, statinių pasieniai bei įrenginėjami laiptai.

Natūralaus akmens trinkelės

Natūralaus akmens trinkelės gaminamos iš granito ir bazalto akmens. Tai prabangaus grindinio trinkelės. Šios rūšies trinkelės pasižymi ypatingu tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Jos atsparios temperatūros svyravimui, apkrovoms ir trinčiai.

prabangaus-grindinio-trinkeles

Akmens trinkelių spalvos varijuoja nuo šviesios iki tamsios natūralaus akmens spalvos. Trinkelės gali būti skaldytos ir pjautos. Vertinantiems natūralumą tai puikus pasirinkimas. Dangos įrengime natūralaus akmens trinkelėmis klojami takai, keliai, šaligatviai, kapavietės.

Klinkerinės trinkelės

Klinkerinės trinkelės vienos brangesnių, bet tuo pačiu ir nemažai privalumų turinti trinkelių rūšis. Jos gaminamos iš specialaus degto molio ir kitų medžiagų mišinio.

patvarios-klinkerines-trinkeles

Klinkerio spalva priklauso nuo to kokioje temperatūroje ir kiek laiko molis deginamas bei kokia molio rūšis naudojama. Klinkerinės trinkelės atsparios šalčiui ir cheminėms medžiagoms, jos beveik nesugeria vandens. Šios rūšies spalva neblunka, todėl netgi po daugelio metų jos atrodo tokios pat sodrios spalvos kaip ir pirmąją jų dieną.Klinkerinės trinkelės turi plačią spalvų gamą bei įdomias paviršiaus faktūras. Dėl šių savo savybių trinkelių įrengime jos yra mėgstamos. Klinkerinėmis trinkelėmis klojami takai, šaligatviai, terasos, laiptai.

Ažūrinės trinkelės

Ažūrinės trinkelės dangos įrengime puikus būdas pagyvinti ir paįvairinti erdves. Į šios rūšies trinkelių ertmes galima pripilti skaldos ar tiesiog pasėti veją.

tvirtos-azurines-trinkeles

Ažūrinių trinkelių privalumas yra tas, kad vanduo susigeria į dirvą. Tačiau tai nereiškia, kad klojant šias trinkeles nereikia vandeniui pralaidaus pagrindo ar tinkamai paruošto grindinio. Šios trinkelės puikus sprendimas tiems, kam reikalingas tvirtas pagrindas su itin dideliu natūraliu vandens pralaidumu ir tiems, kurie nori gyvesnės ir žalesnės aplinkos. Ažūrinės trinkelės – puikus būdas įrėminti šlaitus, nuokalnes, tinka takams ir aikštelėms.

Trinkelių klojimo raštai

Trinkelių klojimo raštų ir variacijų yra tikrai namažai. Dangos įrengime grindinio raštai sukuria ne tik gražų estetinį vaizdą, bet ir išlaiko tvirtumą veikiant grindinį apkrovoms.

Pats tvirčiausias raštas yra ,,Eglutė‘‘. Išklojus šiuo raštu svoris pasiskirsto tolygiausiai, nes išgaunamas geriausias  sukibimas. Dangos įrengime populiariausi trinkelių klojimo raštai išlieka šie: ,,Paprastasis linijinis‘‘, ,,Eglutė‘‘, ,,Neštuvų sukibimai‘‘ ir ,,Pynimas‘‘.

Trinkelių dangos įrengimas
Paprastasis linijinis

Paprastasis linijinis trinkelių klojimo raštas klojamas lygiomis, tiesiomis linijomis. Tai ne pats tvirčiausias grindinio pagrindas.

Paprastasis linijinis klojimo raštas labiau tinkamas pėsčiųjų takams, šaligatviams, gyvenamųjų namų teritorijoms.  Šio klojimo rašto privalumas nereikia pjaustyti, todėl beveik nelieka trinkelių likučių.

Paprastasis-linijinis-rastas
Eglutė

 Eglutės raštas trinkelių dangos įrengime laikomas tvirčiausiu ir ilgaamžiškiausiu. Trinkelės suklotos šiuo būdu geriausiai tarpusavyje susiriša.

Išklojus trinkeles eglute svoris pasiskirsto tolygiausiai, todėl  šis trinkelių klojimo raštas tinkamas keliams, įvažiavimams, automobilių aikštelėms ir ten, kur numatomos didelės apkrovos.  

eglute
Neštuvų sukibimai

Neštuvų sukibimo raštas bene populiariausia klojimo variacija. Šis trinkelių klojimo raštas primena namo plytų dėjimą

 Trinkelės klojamos panašiai kaip paprastasis linijinis raštas, bet gretutinė eilė klojama nuo trinkelės vidurio. Neštuvų sukibimo klojimo raštas ekonomiškas pasirinkimas, nes reikalauja minimalaus trinkelių pjaustymo. Šis raštas populiarus dangos įrengime gyvenamųjų namų teritorijose bei grindiniui, kuriam numatomos vidutinio sunkumo apkrovos.

klojimo-rastas-nestuvu-sukibimai
Pynimo imitacija

 Pynimo imitacijos trinkelių klojimo raštas primena pintinę. Trinkelės klojamos po dvi vertikaliai ir dvi horizontaliai.

Pynimo imitacijos trinkelių klojimo raštas rekomenduojamas pėsčiųjų takams, šaligatviams ir gyvenamųjų namų teritorijų trinkelių dangos įrengime.

trinkeliu-klojimo-rastas-pynimo-imitacija

KUO GALIME PADETI?

PARAŠYKIT IR MES ATRAŠYSIME

JEI KAŽKAS NEAIŠKU?

MES VISADA PADESIME JUMS.